Odstranění propadu rychlosti na trati Brno - Uherské Hradiště v úseku Blažovice (mimo) - Nesovice (mimo)

Popis projektu

Objednatel: OHL ŽS, a.s. a Subterra a.s.
Smluvní objem: 108,9 mil. a 166,0 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

Účelem stavby byla oprava železniční infrastruktury a odstranění propadů traťové rychlosti v daném úseku, aby byly plně využity možnosti stávajícího trasování trati za využití mezních hodnot parametrů geometrické polohy koleje. Stávající stav byl již nevyhovující a na hranici své životnosti.

Firma SEŽEV-REKO, a.s. jako subdodavatel firem OHL ŽS, a.s. a Subterra a.s. na této stavbě prováděla rekonstrukci železničního spodku a svršku v traťovém úseku Slavkov u Brna – Bučovice v km 23,989 – 32,655 a v traťovém úseku Bučovice – Nesovice v km 33,608 – 37,925. včetně několika propustků, mostů, železničních přejezdů a nástupišť v zastávkách Křižanovice, Marefy a Nevojice. Práce byly náročné hlavně z důvodu rekonstrukce značného množství mostů a propustků, které bylo zpravidla nutné rekonstruovat v obou kolejích současně, což mělo za následek ztížení dodávky materiálu do zbývajících traťových úseků.

Při rekonstrukci železničního svršku bylo využito systému oddělené pokládky za pomocí strojů Robel PA 1-20S, které značně urychlily a zjednodušily práce. Samotný rošt tak nebylo nutné předem smontovat na základně a převážet k místu pokládky.

Rekonstrukcí traťových kolejí bylo dosaženo žádaného odstranění propadu rychlosti, modernizace železniční infrastruktury a stabilizace geometrické polohy koleje.

Fotogalerie

Aktuality

Nová e-mailová adresa pro zasílání faktur

7.4.2021

Žádáme všechny dodavatele společnosti SEŽEV-REKO, a.s. o zasílání elektronických faktur na nově zřízenou e-mailovou adresu faktury@sezev-reko.cz. Spolu s fakturou vždy zasílejte i potvrzenou ...

více informací

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

5.10.2020

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. (dále jen „společnost“) si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 6.11.2020 hodin v sídle ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.