Oprava havarijního stavu – oprava kolejí a výhybek po MU v žst. Tišnov

Popis projektu

Objednatel: Správa železnic, s.o.
Smluvní objem: 2,7 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

K nehodě došlo 13.8.2020 vykolejením posledních dvou vagonů rychlíku 975 Vysočina na výhybce v žst. Tišnov v km 30,352 – 30,436. Došlo k takzvané vidlicové jízdě, kdy přední část předposledního vozu jela na jinou kolej než jeho zadní část. Vozy se po vykolejení nepřevrátily, nehoda se obešla bez zranění.

Předmětem opravy po havárii byla oprava kolejí a výhybek. V koleji č. 1 a 3, byla provedena výměna poškozených betonových pražců, výměna kolejnic, doplnění upevňovadel, úprava GPK v obou kolejích, svaření kolejí a úprava BK, výměna všech 4 poškozených LISů a magnetických informačních bodů. Byly opraveny výhybky č.31 a 33 výměnou poškozených výhybkových pražců, upevňovadel a úprava GPK ve výhybkách včetně přípojů. V celém úseku bylo doplněno kolejové lože a upraveno do předepsaného profilu.

Společnosti SEŽEV-REKO, a.s. se po vzniklé mimořádné situaci povedlo pružnou reakcí zajistit v krátké době opravu železničního svršku do původního stavu a přispěla tak k rychlému obnovení železničního provozu v plném rozsahu.

Fotogalerie

Aktuality

Nová e-mailová adresa pro zasílání faktur

7.4.2021

Žádáme všechny dodavatele společnosti SEŽEV-REKO, a.s. o zasílání elektronických faktur na nově zřízenou e-mailovou adresu faktury@sezev-reko.cz. Spolu s fakturou vždy zasílejte i potvrzenou ...

více informací

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

5.10.2020

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. (dále jen „společnost“) si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 6.11.2020 hodin v sídle ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - PřízřeniceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.