Oprava přejezdu v km 3,735 a železničního svršku v TÚ Střelice - Zastávka u Brna

Popis projektu

Objednatel: Správa železniční dopravní cesty, s.o.
Smluvní objem: 4,9 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

Železniční přejezd v km 3,735 byl již v nevyhovujícím stavu, který navíc zhoršovaly místní podmínky. Přejezd kříží železniční trať v oblouku s velkým převýšením, které je navíc opačné ke sklonu silniční komunikace. Z tohoto důvodu se často stávalo, že zvláště delší vozidla zachytávala podvozkem o asfalt a hrozilo jejich poškození. Před rekonstrukcí byl vyhotoven projekt, který měl za úkol tento nevhodný stav vyřešit. Byla navržena celopryžová konstrukce Strail umístěna pouze ve středu koleje, z bočních stran ke kolejnicím byla napojena komunikace z asfaltového krytu, což umožnilo snížit náhlou výškovou změnu ve vedení silniční komunikace. V železničním svršku byly nahrazeny vyhnilé dřevěné pražce betonovými a kolejnice byly upevněny svěrkovými komplety s antikorozní úpravou pro delší životnost.

Rekonstrukcí tak byl odstraněn nedostatek v podobě nevhodného výškového řešení a v samotné koleji byla zajištěna na dlouhou dobu stabilita geometrické polohy koleje.

Fotogalerie

Aktuality

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

5.10.2020

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. (dále jen „společnost“) si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 6.11.2020 hodin v sídle ...

více informací

Zprovoznění nové haly v areálu společnosti SEŽEV-REKO, a.s.

17.7.2020

Dne 25.6.2020 byla slavnostně otevřena nová hala v areálu společnosti SEŽEV-REKO, a.s. v Brně – Přízřenicích. Hala bude sloužit jako technické zázemí střediska MTZ a sklad materiálu, který podléhá ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.