Oprava přejezdu v km 3,735 a železničního svršku v TÚ Střelice - Zastávka u Brna

Popis projektu

Objednatel: Správa železniční dopravní cesty, s.o.
Smluvní objem: 4,9 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

Železniční přejezd v km 3,735 byl již v nevyhovujícím stavu, který navíc zhoršovaly místní podmínky. Přejezd kříží železniční trať v oblouku s velkým převýšením, které je navíc opačné ke sklonu silniční komunikace. Z tohoto důvodu se často stávalo, že zvláště delší vozidla zachytávala podvozkem o asfalt a hrozilo jejich poškození. Před rekonstrukcí byl vyhotoven projekt, který měl za úkol tento nevhodný stav vyřešit. Byla navržena celopryžová konstrukce Strail umístěna pouze ve středu koleje, z bočních stran ke kolejnicím byla napojena komunikace z asfaltového krytu, což umožnilo snížit náhlou výškovou změnu ve vedení silniční komunikace. V železničním svršku byly nahrazeny vyhnilé dřevěné pražce betonovými a kolejnice byly upevněny svěrkovými komplety s antikorozní úpravou pro delší životnost.

Rekonstrukcí tak byl odstraněn nedostatek v podobě nevhodného výškového řešení a v samotné koleji byla zajištěna na dlouhou dobu stabilita geometrické polohy koleje.

Fotogalerie

Aktuality

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

2.10.2023

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 3.11.2023 v 9:30 hod v salonku hotelu Crlík

více informací

Změna adresy sídla společnosti

2.1.2023

Ke dni 1.1.2023 došlo ke změně adresy sídla společnosti SEŽEV-REKO, a.s. Nové sídlo společnosti je nyní na adrese Vídeňská 298/135, 619 00 Brno.

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice