Oprava traťového úseku Střelice – Hrušovany nad Jevišovkou

Popis projektu

Objednatel: Správa železniční dopravní cesty, s.o.
Smluvní objem: 46,6 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

Jedná se o regionální trať s číslem 244. Stáří použitého železničního svršku bylo až 49 let. V traťovém úseku se často objevovaly závady geometrické polohy koleje. Trať je směrově vedena oblouky malých poloměrů a nacházelo se zde velké množství úseku se stykovanou kolejí. Z tohoto důvodu se investor rozhodl pro kompletní obměnu železničního svršku v popisovaném úseku.

Oprava spočívala ve vytržení stávajícího kolejového roštu a vložení nového roštu z nových pražců B91 S/2 a kolejnic 49 E1. Kolejové lože bylo v celém úseku pročištěno a doplněno novým štěrkem. Kolej byla svařena do bezstykové koleje, což hodně přispělo ke zvýšení komfortu jízdy pro cestující. Na Ivančickém viaduktu byly v celé délce vyměněny kolejnice a upevnění.

Opravou byly odstraněny problém s opakujícími se závadami geometrické polohy koleje, rovněž odpadly problémy související se stářím materiálu železničního svršku a do značné míry byl i zvýšen komfort cestování, což ocení zejména cestující, kteří denně využívají vlak na této trati k dojíždění do zaměstnání.

Fotogalerie

Aktuality

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

4.10.2021

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 5.11.2021 v 9.00 hodin v salonku hotelu U Crlík ...

více informací

Změna ve funkci obchodního ředitele

1.9.2021

Ke dni 30.8.2021 skončil ve funkci obchodního ředitele Mgr. Milan Janoušek a na jeho místo nově nastoupil pan Jan Rezek. Žádáme všechny naše zákazníky a partnery, aby se nyní obraceli v obchodních ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice