Oprava výhybek č. 10a/b a č. 11a/b v žst. Moravské Bránice

Popis projektu

Objednatel: Správa železniční dopravní cesty, s.o.
Smluvní objem: 27,1 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

V žst. Moravské Bránice na Ivančickém, resp. Moravskokrumlovském zhlaví nachází dvojitá kolejová spojka spolu se dvěma celokřižovatkovými výhybkami. Tato složitá konstrukce, která byla vložena do kolejiště v roce 1970, již byla značně opotřebovaná a bylo tedy nutné přistoupit k její výměně za zcela nové konstrukce.

Projektem bylo navrženo vložení nových konstrukcí na betonových pražcích. Kolejiště si zachovalo svou původní konfiguraci, nicméně výhybkové konstrukce byly použity z již aktuálně využívaných typů. Pod výhybkami byla zřízena zcela nová konstrukční vrstva a rovněž přibylo podpovrchové odvodnění pro kvalitní odtok vody z kolejiště. V návaznosti na tuto opravu byly provedeny i drobné opravy v přilehlých kolejích a výhybkách a byla provedena kompletní úprava geometrické polohy kolejí na celém zhlaví. Opravou tak byl zajištěn bezpečný průjezd kolejových vozidel přes kolejová rozvětvení a bylo dosaženo snadnější údržby díky použití nových výhybkových konstrukcí.

Fotogalerie

Aktuality

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

4.10.2021

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 5.11.2021 v 9.00 hodin v salonku hotelu U Crlík ...

více informací

Změna ve funkci obchodního ředitele

1.9.2021

Ke dni 30.8.2021 skončil ve funkci obchodního ředitele Mgr. Milan Janoušek a na jeho místo nově nastoupil pan Jan Rezek. Žádáme všechny naše zákazníky a partnery, aby se nyní obraceli v obchodních ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.