Provizorní úpravy infrastruktury pro výlukové objízdné trasy v žst. Brno dolní

Popis projektu

Objednatel: Správa železniční dopravní cesty, s.o.
Smluvní objem: 11,7 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

S výhledem plánovaných rozsáhlých výluk na Brněnském hlavním nádraží bylo rozhodnuto o provedení provozní úpravy infrastruktury na Brněnském dolním nádraží. Akce spočívala v opravě výhybek a kolejí a vybudování provizorního nástupiště u 2. staniční koleje včetně přístupové komunikace. Nástupiště sloužilo pro potřeby provizorního uspokojování dopravních potřeb, které byly vyvolány výlukami v úseku mezi žst. Brno hl.n. a Brno- Židenice.

Nástupiště bylo vybudováno mezi 2. a 6. staniční kolejí s pevnou nástupní hranou výšky 250 mm nad temenem kolejnice u koleje č. 2. Délka nástupiště byla 200m a šířka 3m. Konstrukce byla z konzolových desek ve dvou řadách uložených na betonových pražcích. Nástupiště bylo vybaveno na obou koncích zábradlím, u zadní hrany byl osazen mobilní plot. Pro provoz v nočních hodinách bylo rovněž vybaveno osvětlením. Přístup na nástupiště byl zřízen přes centrální přechod vedoucí přes hlavní koleje č. 1 a 2, který byl navázán na přechod přes manipulační koleje č. 105 a 106. Konstrukce přechodu byla vytvořena ze zádlažbových panelů, výdřevy a dlažebních kostek.

Takto bylo vytvořeno plnohodnotné nástupiště, které posloužilo cestujícím v době dopravního omezení a přispělo k pohodlnému cestování ve ztíženém období.

Fotogalerie

Aktuality

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

4.10.2021

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 5.11.2021 v 9.00 hodin v salonku hotelu U Crlík ...

více informací

Změna ve funkci obchodního ředitele

1.9.2021

Ke dni 30.8.2021 skončil ve funkci obchodního ředitele Mgr. Milan Janoušek a na jeho místo nově nastoupil pan Jan Rezek. Žádáme všechny naše zákazníky a partnery, aby se nyní obraceli v obchodních ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice