Rekonstrukce PZS a přejezdové konstrukce v km 45,128 trati Brno hl.n. - Přerov

Popis projektu

Objednatel: AK signal Brno a.s.
Smluvní objem: 4,1 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

Hlavním záměrem stavby byla rekonstrukce PZS v souladu s rozhodnutím drážního úřadu a současně i rekonstrukce samotného přejezdu. Firma SEŽEV-REKO, a.s. na této stavbě realizovala rekonstrukci železničního svršku, spodku a přejezdu včetně úpravy komunikace.

Stávající přejezdová konstrukce byla tvořena v celém povrchu živičnou vrstvou, která neumožňuje standardní údržbové práce železniční tratě. Stavbou byla rekonstruována rovněž spodní stavba přejezdové konstrukce, při které byla zřízena konsolidační vrstva zajišťující dostatečnou pevnost a stabilitu železničního spodku. V přejezdové konstrukci byly použity betonové pražce s upevňovadly v antikorozní úpravě, čímž byla zajištěna dostatečná životnost kolejového roštu. Použitá přejezdová konstrukce je tvořena celopryžovými panely Strail, na vnější straně podepřené závěrnými zídkami. Tato konstrukce lze v případě potřeby snadno rozebrat a je tak možné provádět veškeré údržbové práce na železničním svršku včetně podbití koleje za použití strojní podbíječky.

Rekonstrukcí přejezdu a PZS bylo dosaženo zlepšení bezpečnosti silniční i železniční dopravy a byly současně splněny i podmínky pro následné zvýšení traťové rychlosti.

Fotogalerie

Aktuality

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

4.10.2021

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 5.11.2021 v 9.00 hodin v salonku hotelu U Crlík ...

více informací

Změna ve funkci obchodního ředitele

1.9.2021

Ke dni 30.8.2021 skončil ve funkci obchodního ředitele Mgr. Milan Janoušek a na jeho místo nově nastoupil pan Jan Rezek. Žádáme všechny naše zákazníky a partnery, aby se nyní obraceli v obchodních ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.