Rekonstrukce žst. Vlárský Průsmyk

Popis projektu

Objednatel: Správa železniční dopravní cesty, s.o.
Smluvní objem: 15,2 mil. Kč
Zhotovitel: SEŽEV-REKO, a.s.

Popis projektu

K rekonstrukci železniční stanice bylo přistoupeno na základě rozhodnutí „Omezení o postradatelnosti zařízení železniční dopravní cesty v žst. Vlárský Průsmyk“ ze dne 30.6.2011. Navržený stav vycházel z potřeb železničního dopravního provozu, kde je výrazně majoritní osobní doprava.

Rekonstrukcí byly zlepšeny jízdní parametry kolejí a byl odstraněn špatný stav železničního svršku. Nevhodný stav železničního spodku byl opraven rekonstrukcí odvodnění a zvýšením únosnosti zemní pláně, v oblasti přejezdu a výhybky č.1 navíc provedením sanace železničního spodku. V rámci rekonstrukce byla zkrácena délka stanice na slovenském zhlaví, zrušena kolej č.2 a zkrácena kolej č.4 na straně výpravní budovy. Kolej č.3 byla rovněž zkrácena a napojena do koleje č.1 před nástupištěm, které doznalo také výrazných změn. Výška nástupní hrany je nyní 550mm nad temenem kolejnice a celková délka je 140m. Přístup na nástupiště je zcela bezbariérový. Díky zkrácení kolejí č. 3 a 4 došlo ke zredukování tříkolejného přejezdu na jednokolejný. Ten je nyní tvořen celopryžovou konstrukcí Strail šířky 5,4m.

Stavbou bylo dosaženo plánovaných zlepšení v rámci osobní dopravy, cestující se dočkali pohodlnějšího cestování a rovněž byla zvýšena bezpečnost železniční dopravy.

Fotogalerie

Aktuality

Nová e-mailová adresa pro zasílání faktur

7.4.2021

Žádáme všechny dodavatele společnosti SEŽEV-REKO, a.s. o zasílání elektronických faktur na nově zřízenou e-mailovou adresu faktury@sezev-reko.cz. Spolu s fakturou vždy zasílejte i potvrzenou ...

více informací

Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti

5.10.2020

Představenstvo společnosti SEŽEV-REKO, a.s. (dále jen „společnost“) si dovoluje tímto pozvat akcionáře společnosti na řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 6.11.2020 hodin v sídle ...

více informací

Zobrazit všechny aktuality

Kde nás najdete

Ředitelství, sídlo firmy, kanceláře

Jarní 1116/50
614 00 Brno - Maloměřice

Provoz MTZ, mechanizace a autodoprava, dopravní stavby

Vídeňská 298/135
619 00 Brno - Přízřenice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.